krovi

Kdo jsme


Náš oddíl patří k tzv. vodním skautům. Jsou to skauti, kteří do svého programu zahrnují také vodácké prvky (jízda na pramicích nebo plachetnicích).

Oddíl je rozdělen do tří částí, podle věku kluků. První část pro nejmladší kluky se jmenuje Toulavá smečka, pro starší kluky Bárka a pro kluky od 16 let výše Roverská Větev. Kluci v jednotlivých částech oddílu jsou pak dále děleny do malých družin šesti až osmi kluků, kteří se scházejí jednou týdně v klubovně na dvouhodinových schůzkách (úterý, středa, čtvrtek). Hrají zde hry, něco nového se naučí či poznají, ale hlavně jsou v prostředí, kde se od starších chlapců a vedoucích učí, co je správné, co a jak mají dělat. Děje se tak veselou hrou doprovázenou dobrodružným příběhem.

Celý oddíl se schází na výpravách a dalších víkendových (i delších) akcích, které se konají alespoň jednou za čtrnáct dní. Celý život v oddíle je doprovázen plněním různých zkoušek a úkolů. Často navštěvujeme horolezeckou stěnu, věnujeme se vodáckému výcviku, plachtíme, pomáháme přírodě nebo zúčastníme se sociálních projektů!

Každému, komu se v oddíle líbí, dodržuje jeho pravidla a zákony, vydrží zde několik let. Má za sebou pěknou řádku táborů, udělal velké pokroky ve spolupráci s ostatními, v životě v kolektivu, našel si dobré kamarády, možná i získal své skautské jméno - přezdívku. Vše je pro něho hračkou. Je třeba nabídnout něco více, něco náročnějšího, co ho uspokojí. V nejlepším případě přejde do další části oddílu, které úzce spolupracují, ať už přes rok či na táboře. Zde skautská výchova pokračuje – ovšem trochu jinak – kluci jsou starší a samostatní. Vyrážejí na expedice do zahraničí a nezaleknou se ani velkých projektů, které si mohou zorganizovat.

zpět..

Ze života oddílu


Jarní víkendovka v Sezimové Ústí


Vydali jsme se na parádní základnu s velikou zahradou a místy na vyblbnutí. Cílem výpravy bylo zachránit svět před temnotou, která postupně všechno pohlcovala. V ohrožení byla Země i samo Slunce!? Přijela reportérka z televize Supernova a díky ní jsme mohli provést rekonstrukci případu - hasili jsme hvězdy pomocí stříkaček. Po této zkušenosti si myslíme, že se Pán temnot musel při zatemňování docela bavit. Zkusili jsme si, jaké by to bylo nakupovat po tmě, naštěstí nám pomohl Jeníček, neházel drobečky, ale napnul nám provázek.

Pán temnot byl zjevně amatér, protože všude, kde mohl, trousil hvězdičky. Tak jsme se po nich vydali a nelitovali jsme! Našli jsme jich velkou spoustu, bezvadně se u toho zkoulovali a i přes hradby jsme dobyli Kozí Hrádek!

Večer jsme sbalili hru Kufr a putovali s ním celou Mléčnou dráhou. Získávali jsme planety Sluneční soustavy a spoustu maličkých hvězdiček. Z nich jsme pak druhý den skládali nejrůznější souhvězdí. No a pak se to stalo.

Přišel!

Pán temnot! My jsme si mysleli, že když ho picnem sněhovou koulí, že jako dobrý, a ono vůbec! Ten chytrák si rozpoltil duši a vložil ji do třech dalších osob. Ba co víc, každá část duše byla chráněna jiným zaklínadlem! No co Vám budem povídat, bombili jsme je snad půl hodiny, ale nakonec, aniž bychom utrpěli ztráty na našich lidech, jsme ho zničili a tak zachránili Slunce a celou Sluneční soustavu!

Člověk by neřekl, že neztratit bundu a botu je těžší, než zabít Pána temnot. Ale nakonec měli všichni, co měli mít, a hlavně dobrou náladu teda.
Webmail
(pro skauty, rovery a širší vedení jedenáctého oddílu)


Najděte nás na Facebooku
oficiální profil 11. oddílu České Budějovice


Admiralita
(web pro širší vedení jedenáctého oddílu)


FotogalerieFotogalerie Fotografie z akcí Toulavé smečky vlčatdalší fotky naleznete zde:
skauti a roveři

Videa


aktuální video ČERNÁ HORA- LOITUMA 2006
Expedice století do nezávislé balkánské republiky.
Oficiální video z putování po Černé Hoře.aktuální video TURECKO 2008
Roverská expedice do Turecka.
"OK my friend, I take money or I call military!"


další videa na youtube a na vimeo profilech.Copyright © 2009, jedenactka.eu, Všechna práva vyhrazena.